ПН-ПТ: 09:00-18:00
СБ-ВС: online
Замовити callback

Кошик порожній!

Алкидно-уретанова емаль УРФ-1128. Відмінності і переваги технічних характеристик в порівнянні з класичною емаллю ПФ-115.

Алкидно-уретанова емаль
УРФ-1128 - матеріал, який практично не зустрінеш на полицях в супермаркеті, але при цьому емаль знаходить широке застосування у промислового споживача. Внаслідок цього виробники випускають цей матеріал, як правило, в промтарі 40-55кг.

У цій статті ми детально розглянемо властивості і технічні характеристики емалі УРФ-1128, порівняємо її з класичною алкідною емаллю ПФ-115, розглянемо особливості її застосування при фарбувальних роботах і визначимо можливості і доцільність її використання в промислових цілях і господарсько-побутових потребах.


УНІКАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ І ОСОБЛИВОСТІ
ЕМАЛІ УРФ-1128

Алкідно-уретанову емаль УРФ-1128 доречно порівнювати з органорозчинними алкідними і поліуретановими емалями. Ця емаль виготовляється на алкідно-уретановому полуфабрикатному лаку, який складається з алкидної і поліуретанової частини (алкид з включенням поліуретанових груп). Ця особливість складу обумовлює наявність в лаку, а відповідно і в емалі, визначеної частки властивостей і алкида і поліуретану. По суті виходить «золота середина» між алкідом і поліуретаном.

Алкідні лакофарбові матеріали найпоширеніша група ЛФМ серед широкого і промислового споживача внаслідок оптимуму показників ціна-якість. Алкідними ЛФМ можна виконати більшість малярних завдань, і вони мають практично найнижчу ціну, якщо порівнювати з ЛФМ інших груп (акрилати, епоксиди, поліуретани та ін.)

Поліуретанові емалі - це емалі, які дають найвищу ступінь захисту металу від корозії, стійкість до різних агресивних середовищ, довгий термін експлуатації. Через свою порівняно високу вартість використовуються для фарбування тих об'єктів, де інші ЛФМ, в тому числі алкідні, не дадуть необхідний ступінь захисту. Використовуються як правило при фарбуванні відповідальних промислових об'єктів.

Алкидно уретанова емаль урф-1128 має більш швидкий час висихання, вищу твердість покриття і стійкість до стирання в порівнянні з алкідними емалями, наприклад ПФ-115.

Перевагою перед поліуретановими емалями є однокомпонентні складу (як наслідок зручність в роботі), низька токсичність і набагато більш низька вартість алкідно-уретанових ЛФМ.

Термін служби покриття з алкідно-уретанової емалі УРФ-1128 складатиме приблизно середньо арифметичне значення між алкідними і поліуретановими ЛФМ (при експлуатації покриттів в однакових умовах).


ПОРІВНЯННЯ ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЕМАЛЕЙ УРФ-1128 і ПФ-115

Проведемо детальне порівняння показників якості емалей УРФ-1128 з найбільш широко споживаною класичною емаллю ПФ-115.

Порівняльний аналіз проведемо на емалях білого кольору УРФ-1128 (ТУ 6-101424-76) і ПФ-115 (ГОСТ 6465-76). Технічні показники обраних матеріалів представлені в таблиці нижче:

 

Найменування показника

ПФ-115

УРФ-1128

Умовна в’язкість, по ВЗ-4, сек, не меньше

80

80

Ступінь розведення емалі розчинником, % не більше

20

20

Блиск покриття по фотоелектричному блискоміру, % не меньше

50

30

Вміст нелетких речовин, %

60-68

55-65

Ступінь перетира, мкм, не більше

25

25

Час висихання до ступеня 3 при 20 оС, годин, не більше

24

6

Міцність плівки при ізгибу, мм, не більше

1

1

Міцність плівки при ударі, кгс*см, не меньше

40

40

Твердість покриття по маятниковому прибору ТМЛ, усл. од., не меньше

0,1

0,3

Адгезія плівки, баллы, не більше

1

1

Стійкість покриття к статичній дії води, годин, не меньше

10

10

Стійкість покриття к статичній дії 0,5 % розчину миющій речовини, годин, не меньше

15

15

Стійкість покриття к статичній дії трансформаторного мастила, годин, не меньше

24

24

 

Аналізуючи дані таблиці зазначаємо таке:

За зовнішнім видом покриття відрізняються тільки за ступенем блиску. Якщо у ПФ-115 покриття глянсове, то у емалі УРФ-1128 - напівглянець.

Стійкість до різних рідких експлуатаційних середовищ, таких як вода, розчини миючих засобів, трансформаторне мастило - приблизно однакова. Атмосферостійкість і світлостійкість покриттів в цілому теж же буде однакова.

Фізико-механічні властивості покриттів, такі як адгезія, міцність при вигині і ударі - на одному рівні.

Зате твердість покриття у емалі УРФ-1128 на порядок вище. Більш висока твердість і стійкість до стирання, обумовлюють більш високий термін служби покриття на основі УРФ-1128.
Як правило, перші осередки корозії на пофарбованому металі з'являються в тих місцях, де відбулося руйнування покриття внаслідок яко
го-небудь механічного навантаження. Після появи першого вогнища, корозія поширюється далі по поверхні порівняно швидко, і необхідність в перефарбуванні об'єкта настає той же досить скоро. Тобто, для початку процесу руйнування покриття, досить появи на поверхні «слабкого місця» - відколу, потертості і т.д., яка не буде вкривати металеву поверхню. І тут, високі показники твердості, удароміцності і стійкості до стирання, будуть обумовлювати більш високі захисні властивості міцності, і, як наслідок, більш тривалий термін служби покриття.

Але цей момент актуальний коли пофарбовані об'єкти експлуатуються в умовах впливу на них механічних навантажень. Якщо при експлуатації виробу, на нього не відбувається механічного впливу, то в терміні служби покриттів на основі ПФ-115 і УРФ-1128 відмінності не буде.

Відзначаємо також важливий практичний показник при проведенні малярних робіт - час висихання. Одношарове покриття емалі УРФ-1128 висихає в чотири рази швидше, ніж покриття на основі емалі ПФ-115 - 6 і 24 години відповідно.
З огляду на те, що комплексні захисні покриття складаються, як правило, з одного-двох шарів грунтовки і мінімум двох шарів емалі, час малярних робіт для нанесення
УРФ-1128 буде мінімум на 18 годин менше, ніж при використанні ПФ-115 - наступний шар можна буде наносити вже через 6 годин (при температурі сушіння 20 оС).
Зазвичай, при порівняно невеликих об'єктах фарбування, малярні роботи з використанням
УРФ-1128 проходять за 1-1,5 діб, при використанні ПФ-115 - 2-3 діб. Мається на увазі нанесення комплексного покриття, що складається з 1-2 шарів грунтовки і 2-3 шарів емалі.


РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗАСТОСУВАННЯ
ЕМАЛІ УРФ-1128

Рекомендації до застосування у емалі
УРФ-1128, такі ж як і для ПФ-115.

Поверхня що фарбується повинна бути сухою, зачищена від старого покриття, знепилена, знежирена і загрунтована грунтовками ГФ-021 або УРФ-1101.
З металевих поверхонь повинна бути видалена іржа, окалина та інші сліди корозії. При залишковому вмісті іржі на поверхні (рельєфна поверхня) - бажано обробити ділянку модифікатором іржі, потім прогрунтувати ґрунтовкою.
Чи не міцні мінеральні поверхні (штукатурка і ін.)
перед фарбуванням емаллю УРФ-1128 повинні бути укріплені водною акриловою грунтовкою глибокого проникнення.
Дерев'яні поверхні перед фарбуванням заґрунтувати
оліфою, або розведеними алкідним або алкідно-уретановими лаками.

Перед застосуванням емаль добре розмішати, при необхідності довести до робочої в'язкості додаванням розчинника (уайт-спірит, ксилол або їх суміш). Той же розчинник використовується і для замивання інструменту після проведення фарбувальних робіт.

Емаль наноситься на поверхню розпиленням з пульверизатора, валиком, пензлем, зануренням, струменевим обливом. Кожен наступний шар наноситься після висихання попереднього.

З лайфхаків можна відзначити наступний момент. При тривалому зберіганні вже розкритих раніше упаковок, особливо якщо обсяг барабана заповнений вже менш ніж наполовину, на поверхні емалі може утворюватися скоринка (висихає поверхневий шар швидковисихаючого алкідно-уретанового лаку). У цьому абсолютно нічого критичного немає, корочку можна легко цілком видалити з поверхні, добре розмішати емаль, при необхідності до розбавити розчинником і далі використовувати для фарбування.

Але навіть що б уникнути появи скоринки на поверхні, можна зробити наступне: при приміщенні вже розпочатої тари з фарбою на порівняно довгий період зберігання, на поверхню емалі потрібно налити невелику кількість розчинника уайт-спірит, так, щоб він рівномірно розтікся тонким шаром по поверхні фарби . Закриваємо кришку і після цього вже тару не пересуваємо, тобто заливаємо розчинник на тому місці, де барабан буде зберігатися. Важливо що б тонкий шар розчинника не ​​перемішався з емаллю. Після розтину барабана, навіть через довгий період часу, плівки на поверхні не буде.


ВАРІАНТИ ЗАСТОСУВАННЯ
ЕМАЛІ УРФ-1128

Алкидно-уретанова емаль УРФ-1128 застосовується для забарвлення об'єктів де потрібен швидкий час висихання та високі властивості покриття.
Такими об'єктами, як правило, є вагони міського та залізничного транспорту, сільськогосподарська, військова та інша спецтехніка, різні металоконструкції промислового призначення.
Рекомендована до фарбування об'єктів і виробів, які в процесі експлуатації піддаються будь-яким помірним механічним впливам.

Підвищити додатково твердість, ударостійкість і зносостійкість комплексного покриття можна вибравши в якості грунтовочного матеріалу алкідно-уретанову ґрунтовку УРФ-1101  (ТУ 24.3-00204234-007-2004). Порівнюючи її з алкидною ґрунтовкою ГФ-021 можна відзначити такі ж аналогії, як і при порівнянні вищевказаних емалей. Більш висока твердість, зносостійкість, швидша сушка. Плюс більш висока атмосферостійкість ніж у ГФ-021.

Емаль УРФ-1128 незамінний матеріал там, де важлива терміновість виконання робіт, а також надійний помішник при фарбуванні в холодну пору року.

Ціна матеріалу в порівнянні з емаллю ПФ-115 вище приблизно в 1,5 рази.
Але в такому ж співвідношенні буде знаходитися і термін служби покриттів на основі цих емалей.
Якщо при цьому врахувати ще вартість проведення малярних і підготовчих робіт, економічний ефект на загальному кошторисі вийде при використанні емалі УРФ-1128.
Правило «дешевше фарбувати фарбами з більш високим терміном служби покриття» можна застосувати до 95% лакофарбових матеріалів.

Емаль УРФ-1128 цілком можна використовувати в господарсько-побутових потребах, враховуючи зазначені критерії і переважні моменти. Наприклад при фарбуванні підлог в житлових приміщеннях, забарвлені перил, сходів і подібних об'єктів.
Для фарбування підлог, з алкідних емалей, в асортименті виробників тільки
ПФ-266 жовто-коричневого і червоно-коричневого кольорів. Якщо, наприклад, потрібно пофарбувати підлогу в зелений або синій колір, доречі актуальний колір підлоги для спортзалів - емаль УРФ-1128 відмінно для цього підійде.


РЕЗЮМЕ

Провівши порівняння технічних характеристик емалей УРФ-1128 і ПФ-115 ми отримали наочне уявлення у різниці властивостей цих матеріалів і визначили що при фарбуванні виробів і об'єктів, які не будуть піддаватися механічним впливам в процесі експлуатації досить використання емалі ПФ-115, якщо важлива швидкість виконання малярних робіт і швидкий час висихання покриття доцільно використання УРФ-1128, коли забарвлений об'єкт в процесі експлуатації піддається помірним механічним навантаженням необхідно та доцільно використання емалі УРФ-1128.

Швидкосохнуча алкідно-уретанова емаль УРФ-1128 50кг
Notice: Undefined index: description in /home/ukrkrask/farbacolor.com.ua/www/catalog/view/theme/default/template/simple_blog/article_info.tpl on line 55
6888.00 грн
Швидкосохнуча алкідно-уретанова емаль УРФ-1128 25кг
Notice: Undefined index: description in /home/ukrkrask/farbacolor.com.ua/www/catalog/view/theme/default/template/simple_blog/article_info.tpl on line 55
3705.00 грн
Розчинник "Вайт" 5л
Notice: Undefined index: description in /home/ukrkrask/farbacolor.com.ua/www/catalog/view/theme/default/template/simple_blog/article_info.tpl on line 55
324.00 грн