ПН-ПТ: 09:00-18:00
СБ-ВС: online
Замовити callback

Кошик порожній!

Як вибирати лаки, фарби та інші лакофарбові матеріали для проведення малярних робіт

Застосування лакофарбових матеріалів в даний час настільки широко і різноманітно що в побуті і на роботі нам час від часу доводиться проводити фарбувальні роботи. Тут першим кроком є​​ вибір лакофарбового матеріалу під необхідні завдання. У цій статті ми детально зупинимося на моментах, які дозволять споживачеві ЛФМ зробити правильний вибір матеріалу для проведення фарбувальних робіт. Виробник лакофарбових матеріалів «GAIA-LKZ» дасть рекомендації по підбору лакофарбових матеріалів в залежності від типу поверхні та умов експлуатації.

На підставі чого відбувається вибір лакофарбового матеріалу під певне завдання?
Вибір ЛФМ, як, втім, практично всіх товарів народного споживання, відбувається на підставі наступних факторів:

1) Власний досвід і рекомендації знайомих - найнадійніший фактор при виборі лаків і фарб. Якщо завдання, які зараз ставляться, вже виконувалися, і досить успішно, певним матеріалом - то найправильнішим рішенням буде купити перевірений лакофарбовий матеріал. Навіть при наявності пропозицій ЛФМ з більш низькою ціною або іншими корисними властивостями- перевагу краще віддати перевіреному матеріалу (якщо звичайно дозволяє бюджет).
2) Консультація продавця (за умови, що продавець не є представником заводу-виробника ЛФМ певного бренду) - при покупці фарб в будівельному магазині, продавці-консультанти як правило надають по продукту всю цікаву для нас інформацію. Покладаючись на цей фактор, важливо поставити продавцеві правильні питання, відповідні своїм критеріям вибору. Тут важливо, що б вибір матеріалу зробив не продавець, а Ви, на підставі отриманоїі нформації від продавця.
3) Інформація, отримана в Інтернеті літературі, інших інформаційних джерелах. Мережа Інтернет є зараз одним з головних джерел інформації, широкий споживач тут може знайти практично все. Тут ситуація схожа з консультацією в магазині - необхідно визначити для себе питання щодо продукту, і знайти на них відповіді. Різниця в тому, що при пошуку інформації в Інтернеті, як правило витрачається більше часу, але і оцінку ми отримуємо більш об'єктивну.

Перераховані фактори вибору розташовані в тому порядку, в якому вони рекомендовані нами при виборі ЛФМ.

Критерії вибору ЛФМ

Нижче представлені критерії вибору ЛФМ, використовуючи які, можна швидко і правильно вибрати для себе той матеріал, який потрібен під поставлені завдання.Так званий фільтр, який відсіє зайві і непотрібні варіанти. Ми розташували їх у тому порядку, в якому їх потрібно використовувати при виборі ЛФМ.

Цільове призначення.
Головним критерієм для вибору лакофарбових матеріалів є їх цільове призначення. Як би це не здавалося банальним, але асортимент лаків і фарб на сьогоднішній день величезний, і перед покупкою матеріалу важливо уточнити інформацію про те, що цей ЛФМ дійсно підійде під поставлені завдання. Ставлення матеріалу до певної цільової групи має на увазі набір відповідних захисних і фізико-механічних властивостей, якими буде володіти отримане покриття, набір властивостей, які будуть забезпечувати ефективний захист у відповідних умовах експлуатації. Або, що ще краще,визначається група ЛФМ, які відповідають цільовому застосуванню, а далі ведеться пошук або відбір за наступними критеріями.

Термін служби (надійність покриття).
Наступним важливим критерієм є термін служби покриття на основі придбаного ЛФМ.
Важливий момент! Купуючи ЛФМ - ми купуємо захист наших об'єктів, або захисне покриття.
Яка фарба в банці - ми бачимо, але завжди важливо знати яким буде отримане покриття, скільки воно прослужить. Інформацію про термін служби покриття на основі конкретного ЛФМ завжди можна отримати у продавця, постачальника або виробника. 
Величина терміну служби лакофарбового покриття залежить від багатьох факторів: підготовка поверхні перед фарбуванням, кількість шарів нанесеного ЛФМ, матеріали які використовуються в системі забарвлення, умови експлуатації покриття. В основному захисні покриття є комплексними, тобто використовується кілька видів ЛФМ і шарів для отримання покриття. Наприклад: один шар шпаклівки, один шар грунтовки, два шари емалі і два шари лаку. Тому, коли ви отримуєте інформацію про термін служби покриття, до неї має бути уточнення за яких умов виходить це значення.
Наприклад, термін служби тришарового покриття, отриманого на основі грунт-емалі«3в1» ТМ «GAIA», нанесену на поверхню, підготовлену відповідно до рекомендацій виробника, складе від 7 років, при зовнішньої експлуатації, в помірному кліматі.

Зовнішній вигляд отриманого покриття.
Тут ми враховуємо колір і ступінь блиску покриття. А так же період, протягом якого, виконується збереження первинних декоративних властивостей при певних умовах експлуатації.
Будь-яке лакофарбове покриття з часом старіє. Відбувається зниження ступеня глянцю, зниження інтенсивності кольору. На це сильно впливають умови експлуатації. Особливо актуальний цей момент у фарб і емалей для зовнішніх робіт. Не дивлячись на те, що свої захисні властивості покриття ще буде виконувати певний час, все одно важливо знати який час той чи інший матеріал буде «радувати око» своєю первісною красою.

Зручність у роботі з матеріалом.
Важливий критерій, на який потрібно звернути увагу.
З лакофарбовим матеріалом повинно бути зручно і приємно працювати.
Тут ми враховуємо такі технічні моменти як запах, токсичність, час висихання ЛФМ, загальний час фарбувальних робіт, складність і час підготовки поверхні, способи нанесення ЛФМ та ін. Звертається увага на тип, основу лакофарбового матеріалу, склад, здатність покрити певну площу та ін.
В даний час, з огляду на величезний асортимент який є на ринку, завжди можна вибрати ЛФМ з яким буде зручно і приємно працювати. Матеріал, фарбувати яким буде в задоволення.

Ціна матеріалу
Не дивлячись на те, що багато споживачів критерій низької ціни вважають одним з головних, ми все-таки рекомендуємо враховувати його в останню чергу. Вартість лакофарбових матеріалів практично завжди пропорційна їх якості, а значить терміну служби. Важливо враховувати не тільки вартість матеріалів, а й вартість робіт з підготовки і нанесення ЛФМ. Вартість цих робіт як правило становить не менше 50% вартості всього бюджету фарбування. Тому має сенс придбати якісний продукт і забезпечити стійке покриттяна на 5-7 років, ніж використовувати бюджетний варіант фарби на 1-2 роки, і вже при наступному фарбуванні через цей час (1-2 роки) сумарний бюджет (за двома фарбуваннями) вийде вище , ніж в разі використання довговічного покриття.
Тому можна з упевненістю сказати, що дешевше фарбувати надійними лакофарбовими матеріалами, навіть якщо вони стоять на порядок дорожче від дешевих аналогів.

Головне правило, яким варто керуватися при виборі ЛФМ полягає в наступному. Грунтовка повинна забезпечувати відмінну адгезію з поверхнею, що фарбується і володіти необхідними цільовими властивостями (антикорозійні - при фарбуванні металу, глибоке проникнення - при покритті мінеральних поверхонь, закупорка пір - для дерева і т.д). Більш докладно про властивості грунтувальних матеріалів можна прочитати тут.
А фінішне покриття з емалі, фарби або лаку повинно забезпечувати об'єкту що фарбується необхідний захист виходячи з середовища і умов його експлуатації.

Цільове призначення лакофарбових матеріалів ТМ «GAIA»

Наступна таблиця допоможе Вам з асортименту продукції «GAIA-LKZ» вибрати необхідний лакофарбовий матеріал з огляду на цільове призначення покриття, тобто в яких умовах і на якій поверхні воно буде експлуатуватися.

Таблиця 1.


 

Наведена таблиця допоможе істотно скоротити час на підбір необхідного матеріалу для роботи, зокрема визначитися з матеріалом або групою матеріалів виходячи з цільового призначення ЛФМ.

Так зеленим кольором вказані варіанти рекомендовані виробником до роботи. Якщо таких декілька для певної мети, далі ведеться відбір по наступним критеріям (термін служби покриття, зовнішній вигляд і т.д.).
Жовтим кольором вказані варіанти, які теоретично використовувати можна для заданої мети, але, як правило, використання цих матеріалів буде з певної причини не раціонально (більш висока вартість матеріалів, більш низькі експлуатаційні характеристики і т.п.). Але можуть бути особливі випадки, коли буде доцільно вибрати саме цей варіант.
Червоним кольором вказані матеріали, які категорично не рекомендується використовувати для зазначених завдань. Результат їх використання буде незадовільним з яких-небудь причин (низькі захисні властивості, короткий термін експлуатації і інші).
Не помічено кольором варіанти, де використання матеріалу під конкретну задачу неможливо за своїм смисловим визначенням. Наприклад, акрилова шпаклівка не використовується для фарбування металоконструкцій (її призначення -вирівнювання поверхні) і т.п .

Резюме
У даній статті ми представили чинники і критерії, за якими слід вибирати ЛФМ для поставлених завдань. При обліку цих критеріїв в рекомендованої послідовності Ви зможете скоротити час на підбір матеріалу, і, головне, зробити правильний вибір.
Зазначені фактори, критерії та послідовність застосовні та дійсні при розгляді ЛФМ абсолютно всіх виробників і для будь-яких завдань.
У таблиці №1 представлені ЛФМ ТМ «GAIA» (алкідні, алкідно-уретанові і акрилові ЛФМ) і завдання, які можна виконати використовуючи ці матеріали.