ПН-ПТ: 09:00-18:00
СБ-ВС: online
Замовити callback

Кошик порожній!

Фарбування під'їзду за допомогою емалі ПФ-115 (ГОСТ 6465-76) і водно-дисперсійної фасадної фарби.

Необхідні матеріали та інструменти

Вибір ЛФМ для фарбування

Підготовка поверхні під фарбування

Малярні роботи

 

На сьогоднішній день багато під'їздів багатоповерхових будинків, сходові майданчики і холи ліфтових виглядають досить критично і вимагають косметичного або капітального ремонту.
На стінах графіті, штукатурка і стара фарба відшаровується, віконні рами і шибки вікон брудні або побиті. На жаль, так зараз виглядає значна частина житлового фонду споруди 80-90-х років.
Міська влада багатьох українських міст цю проблему намагаються вирішити, але крім ремонту під'їздів необхідно ще робити дороги, облаштовувати внутрішні дворові території, проводити безліч заходів щодо поліпшення і розвитку інфраструктури міста. І не завжди виходить виконати всі заявки від мешканців будинків на ремонт під'їздів. Наприклад, якщо необхідно зробити ремонт в дитячому садку, лікарні і під'їзді певного будинку - в першу чергу роботи будуть проведені в перших двох об'єктах J

І в такій ситуації мешканцям будинку необов'язково чекати невизначений час, коли черга дійде до їх заявки. Можна розглянути такий варіант, як ремонт під'їзду своїми силами.
Цей варіант в більшості випадків виявиться бюджетним як з матеріальних засобів, так і по витраченому часу.

При реалізації цього проекту, основною успіху буде наявність організатора або організаційної групи людей, які донесуть всім мешканцям ідею про необхідність проведення цих робіт, організують з працездатних мешканців маляру бригаду, зберуть необхідні кошти і організують закупівлю матеріалів. Як правило, саме ця організаційна частина роботи буде найскладнішою, але і досить легкою - якщо під'їзд невеликий і у мешканців будинку є взаєморозуміння. Самі підготовчі та малярні роботи будуть вже справою техніки, і займуть приблизно два вихідних дня.

Варто зазначити що ремонтні роботи в під'їзді стоїть проводити в теплу пору року - чим тепліше, тим краще. Чим вище температура, тим швидше час висихання фарби і шпаклівки, а це скорочує загальний час малярних робіт. Час висихання, в даному випадку, буде головною технічною характеристикою матеріалів, так як можливе нанесення шпаклівки та фарби більш ніж в один шар.


Необхідні матеріали та інструменти

Для ремонтних робіт будуть потрібні наступні матеріали:

вода J;

водна акрилова грунтовка (рекомендуємо «GAIA»);

гіпсова шпаклівка «Старт» і «Фініш» (рекомендуємо «KNAUF»);

водно-дисперсійна фасадна фарба (рекомендуємо «GAIA»);

емаль ПФ-115 (ГОСТ 6465-76) (рекомендуємо «GAIA»);

розчинник уайт-спірит (рекомендуємо «GAIA»).

З інструментів і підручних засобів необхідно буде наступне:

шпателі (довгий, середній, короткий);

валики, кисті, макловица;

лоток для фарби;

ганчір'я;

плівка (застеляти підлогу);

малярський скотч;

будівельний козлик або високі табурети.


Вибір ЛФМ для фарбування

Стіни під'їзду здавалося б об'єкт не дуже відповідальний, але, тим не менш, правильний вибір лакофарбових матеріалів - запорука довгого терміну служби лакофарбового покриття і всього ремонту. І типовою помилкою буде економити на фарбі для таких об'єктів, вибираючи ЛФМ «економ» класу.

Основні ЛФМ, які будуть в роботі - це алкідна емаль ПФ-115 для стін, водно-дисперсійна фарба для стелі і акрилова грунтовка. Для стін можна так само розглянути водну фарбу, заколеровану в певний колір - висохне швидше і без запаху, але за вартістю вона буде дорожче від ПФ-115, і мати матову поверхню.

З різноманіття марок емалі ПФ-115, які є у продажу, перевагу варто віддати емалі ПФ-115 що виготовлена за ГОСТ 6465-76, і має необхідні певні технічні характеристики і склад. У чому відмінність емалейПФ-115 виготовлених по ГОСТ, а не по ТУ, їх особливості - можна прочитати тут.

В якості водно-дисперсійної фарби краще взяти фасадну фарбу, тому що цілком ймовірно, що в зимову пору року в під'їзному приміщенні може бути вогкість, підвищена вологість, низькі температури. Фасадна фарба якраз витримає ці умови експлуатації.

В якості водноїакрилової грунтовки переважно розглянути її концентровану форму, яку перед застосуванням необхідно до розбавляти водою (зазвичай 1: 3 або 1: 4). Перевага концентратів полягає в зручності при транспортуванні їх до місця робіт і, як правило, в економічності в порівнянні з вартістю грунтовок в готовому вигляді (в перерахунку на 1 кг готової суміші). Так само важливим практичним моментом є те, що при використанні концентратів можна регулювати зміцнювальні властивості грунтовки. Залежно від того, наскільки підстава неміцна, концентрат можна розбавляти і в менших пропорціях - наприклад 1: 2, 1: 1 або взагалі не розбавляти. Тим самим можна підвищити у відповідній мірі "зв'язуючі" властивості грунтовки. А під стандартні завдання досить розведення в нормальному, рекомендованому співвідношенні.

Ці матеріали апріорі недорогі, використання їх цілком достатньо, і в цьому класі ЛФМ настійно рекомендуємо вибирати матеріали, виготовлені за ГОСТ або «Преміум» класу. Ціна матеріалів в порівнянні з фарбами «Економ» класу буде несуттєва, а різниця в терміні служби покриття і зручності в роботі істотна.

Тому ми рекомендуємо до використання наступні лакофарбові матеріали:

1) Емаль ПФ-115 ТМ «GAIA» (ГОСТ 6465-76);

2) Фарба фасадна «ПРЕМІУМ» ТМ «GAIA»;

3) Акрилова грунтовка (концентрат 1: 3) ТМ «GAIA».

Кількість матеріалів визначається з видаткової норми на один шар (витрата вказана на етикетці або в технічному описі) і кількості шарів що наносяться. Фасадна фарба наноситься в два шари, емаль ПФ-115 в один шар.


Підготовка поверхні під фарбування

Підготовка поверхні найважливіший етап малярних робіт і самий витратний за часом. Правильно підготовлена ​​поверхня - запорука довговічності покриття.

Підготовку поверхні, як втім і фарбування, краще починати зі стелі. Тобто йти зверху вниз, щоб не забруднювати вже підготовлені ділянки.

Найчастіше підлога в під'їзних приміщеннях викладена гранітною плиткою. Вона міцна і довговічна, і, робити її заміну сенсу немає. Тому таку підлогу на час ремонтних робіт краще застелити якою-небудь міцною плівкою, тим самим заощадивши час на зачистці підлоги після робіт.

Стеля готується в залежності від подальшої обробки і від того, яке покриття зараз знаходиться на стелі:

1) Якщо на стелі знаходиться побілка і далі вона буде фарбуватися водно-дисперсійної фарбою:

Цей варіант найпоширеніший. Побілка на стелі нанесена практично у всіх старих під'їздах. А при виборі варіанту обробки - фарба або побілка, зараз більш переважне фарбування.
Переваги фарбування полягають в доступності водно-дисперсійних фарб, зручності в нанесенні, роботи з ними більш «чисті», і, найголовніше, завжди легко буде підфарбувати яку-небудь ділянку стелі в подальшому, якщо в цьому буде необхідність.

В ідеалі стару побілку звичайно ж прибрати.
Спочатку шпателем прибираються пухкі частини побілки що неміцно тримаються.
Далі, побілку, яка міцно тримається на поверхні, необхідно дуже рясно змочити водою, макловицею або розпиленням, і після того як крейда добре вбере воду, її легко буде знімати шпателем. Крейдяні сліди що залиматься прибираються мокрою ганчіркою. Після висихання поверхня грунтується водної акрилової грунтовкою. Тепер стеля готова до фарбування. Робота з видалення старої побілки копітка, але більш правильна в плані технологічності.

Якщо оперативність і короткостроковість робіт - важливий критерій, то досить буде, після зняття пухких ділянок, добре прогрунтувати побілку ґрунтовкою. Зробити це потрібно мінімум два рази, перший раз пройтися макловицею, далі можна і нанесенням розпиленням. Акрилова грунтовка висихає швидко, і наступний шар можна наносити через 30-60 хвилин. Тут важливо що б грунтовка добре вбралася в побілку і створила на поверхні адгезійний шар для подальшого фарбування.

2) На стелі знаходиться побілка, і обробка буде проводитися побілкою:

Тут з підготовкою поверхні буде простіше. Достатньою змести віником пил, павутину і прибрати шпателем пухкі ділянки. Поверхня готова для нанесення побілки. У цьому перевага нанесення крейди - що під неї не потрібно прибирати старий шар побілки.

Для нанесення побілки знадобиться крейда, з інструментів - макловиця або розпилювач, який можна спорудити з старого пилососа, у якого є функція «видув».

3) Стеля пофарбована фарбою:

Варіант найзручніший для робіт. Досить прибрати старе пухке покриття і заґрунтувати стелю акриловою ґрунтовкою. Поверхня готова під фарбування. Білити далі крейдою таку стелю ніякого сенсу немає, адже фарбування зробити буде значно простіше.

При підготовці стін порядок дій аналогічний.
Видаляємо неміцно тримаючися шари старої фарби або штукатурки. Це можна зробити, наприклад, шпателем. Штукатурку і лакофарбове покриття, які тримаються міцно - видаляти зовсім необов'язково. Це буде зайва робота.
Після цього стіни грунтуються тією же акриловою грунтовкою.
Потім, якщо в цьому є необхідність, нерівні ділянки і западини від відсталої штукатурки, шпатлюются гіпсовою шпаклівкою. Товстим шаром наноситься шпаклівка «Старт», тонким шаром і поверх «Старту» наносимо шпаклівку «Фініш».
Якщо висохла шпаклівка затираться сіткою не буде - то стіни до фарбування готові. Якщо буде проведена затирка сіткою, що навряд чи необхідно з огляду на декоративні вимоги - то ці ділянки потрібно буде ще раз пройти ґрунтовкою.

Після цих операцій стіни до фарбування готові.

Якщо в під'їзді підлога дерев'яна або бетонна, підготовка поверхні аналогічно буде зводитися до видалення неміцно тримаючегося старого покриття, вирівнювання поверхні (акриловою шпаклівкою - дерев'яної підлоги, міцним цементним розчином - бетонної підлоги) і ґрунтування бетонної підлоги (стара дерев'яна підлога перед фарбуванням не грунтується).

Малярні роботи

Першим етапом здійснюється фарбування стелі водною фасадноюфарбою. Фарба наноситься валиком по широкій поверхні, і пензлем в місцях важкодоступних для валика.
Густина фарби для зручного нанесення валиком регулюється додаванням води в необхідній кількості.
Нанесення в два шари буде цілком достатньо. Другий шар наноситься валиком в перехресному напрямку.
У теплу пору року другий шар можна наносити вже через годину після нанесення першого.

Перед фарбуванням стін, по межі поділу верхньої і нижньої візуальних частин, клеїться на стіні малярний скотч рівною горизонтальною лінією. Якщо стіна забарвлюється по всій висоті - тоді необхідності в поклейки малярної стрічки немає, тільки картонкою необхідно буде захищати забарвлену частину стелі, коли фарбуватися буде верхня частина стіни.

Аналогічні інструменти застосовуються і при фарбуванні стін. Широка поверхня забарвлюється валиком, вузькі місця і підфарбовування - пензликом. В'язкість емалі ПФ-115 для зручного нанесення валиком регулюється додаванням розчинника уайт-спірит в необхідній кількості.
При фарбуванні стін емаллю ПФ-115 (ГОСТ 6465-76) досить нанесення одного шару емалі. Один шар вкриє поверхню і створить необхідне захисне покриття.
Час висихання емалі складе до 24 годин. Нанесення емалі ПФ-115 буде завершальним етапом малярних робіт.

Вдалих малярних робіт  J

Емаль ПФ-115 25кг
Notice: Undefined index: description in /home/ukrkrask/farbacolor.com.ua/www/catalog/view/theme/default/template/simple_blog/article_info.tpl on line 55
2169.00 грн
Емаль ПФ-115 2,5кг
Notice: Undefined index: description in /home/ukrkrask/farbacolor.com.ua/www/catalog/view/theme/default/template/simple_blog/article_info.tpl on line 55
243.00 грн
Розчинник "Вайт" 5л
Notice: Undefined index: description in /home/ukrkrask/farbacolor.com.ua/www/catalog/view/theme/default/template/simple_blog/article_info.tpl on line 55
324.00 грн
Фарба акрилова фасадна «Fasadenlux» 10 л
Notice: Undefined index: description in /home/ukrkrask/farbacolor.com.ua/www/catalog/view/theme/default/template/simple_blog/article_info.tpl on line 55
636.00 грн
Notice: Undefined index: description in /home/ukrkrask/farbacolor.com.ua/www/catalog/view/theme/default/template/simple_blog/article_info.tpl on line 55
0.00 грн